Filo.Andras.jpgFiló:  Kizártak, mert nem voltam hajlandó részt venni a korrupcióban?

A Jobbik Etikai és Fegyelmi Bizottsága 2012. március 26-án kelt határozatában kizárt a tagok sorából. Az indoklás szerint azért, mert az Országos Elnökség visszahívásra vonatkozó határozatát nem hajtottam végre, magyarul, nem mondtam le a képviselőségről.

A történet itt nem ért véget, mint ahogy nem is itt kezdődött.

Először a Jobbik „hivatalos” álláspontjáról beszélnék, majd elmondanék egy történetet, ami talán közelebb visz az igazsághoz.

A „hivatalos” verzió szerint azért hívtak vissza a képviselőségből, mert, és itt hadd idézzem az Országos Elnökség indoklását!

„A Jobbik Országos Elnöksége szerint elfogadhatatlan, hogy Szentendrén a Raiffeisen Bank delegálja az alpolgármestert, s ez a képviselői döntés drasztikusan szembe megy a Jobbik országos politikájával, ezért hozta meg a Dr. Filó András önkormányzati képviselőségből való visszahívásának döntését. A képviselőségből való visszahívás viszont félmegoldás lenne annak érdekében, hogy a Jobbik tehermentesítse magát képviselőjének döntésének negatív politikai következményeitől, amennyiben Dr. Filó András továbbra is helyi vezetője maradna a Jobbiknak, így az Országos Elnökség szükségesnek ítélte az elnöki tisztségből való visszahívását is."


Nem szeretném minősíteni az indoklást, de az tény, hogy a Jobbik hivatkozott Alapszabálya 108.§ (3) c.) szerint ilyen döntést az elnökség nem hozhatott volna velem szemben. Ilyen döntés csak akkor hozható, ha „c) a párt érdekeit és alapszabályát különösen veszélyeztető, illetve sértő esetben az Országos Elnökségénél kezdeményezheti bármely területi vagy helyi szerv tisztségviselőjének a visszahívását, amely akkor bizonyul sikeresnek, ha az Országos Elnökség tagjainak legalább kétharmada megszavazza a leváltását az adott tisztségviselőnek.”

Tehát ehhez a döntéshez, nekem az alapszabályt és a párt érdekeit együtt kellett volna különösen veszélyeztetni vagy sérteni. Az elmarasztaló határozatban viszont szó sincs arról, hogy az alapszabályt bármilyen módon megsértettem. Persze arról is lehet vitatkozni, hogy a párt érdekeit sértettem-e, vagy veszélyeztettem-e azzal a döntésemmel, hogy a Város érdekében (ezt fontos hangsúlyozni) megszavaztam a külsős alpolgármestert, akit természetesen nem a Raiffeisen Bank delegált, mint azt a Jobbik határozata írja. A Jobbik határozatát egyébként megtámadtam a bíróságon, mint jogszabálysértőt, de a számomra kedvező döntés ellenére sem kívánok tovább a Jobbikban politizálni, mivel úgy gondolom, a leváltásomat nem ez a döntés váltotta ki. Annyit még hozzátennék, hogy a Jobbik helyi tagsága maximálisan kiállt mellettem. Nem véletlen, hogy a képviselőjelölti listán mögöttem szereplő összes érintett így nyilatkozott:

„Alulírottak, Berkesi Attila, Szatmári László, Kosznovszki József, Berecz István, mint a 2010. évi önkormányzati választás Jobbik – Szentendrei Nemzeti-Konzervatív Kör közös listás jelöltjei kijelentjük, hogy nem kívánjuk betölteni a dr. Filó András esetleges lemondásával megüresedő képviselői mandátumot, egyben tájékoztatjuk az illetékeseket, hogy több név nem szerepel a listán.

Kijelentjük, hogy továbbra is maximálisan támogatjuk dr. Filó Andrást, aki közmegelégedésre töltötte be ezt a tisztséget. Az inkriminált szavazásnál mi is hasonlóan döntöttünk volna, mint ő, ezért tisztességtelen lenne vele szemben bárminemű szankció. Az pedig nem lehet cél, hogy a nemzeti oldal képviselet nélkül maradjon 2014-ig. Mind a választási program elkészítésekor, mind a program végrehajtásakor esküjéhez méltóan képviselte Szentendre nemzeti érzelmű lakosságának érdekeit.

A Jobbik Országos Elnökségének döntése méltatlan és igazságtalan dr. Filó Andrással szemben.

Felszólítjuk az Országos Elnökséget, hogy döntését változtassa meg, és helyezze vissza tisztségébe az igaztalanul megvádolt helyi vezetőt.”

Erre a nyilatkozatra mondta Szabó Gábor országos pártigazgató, „nem számít, ha nem lesz képviselő, csak te ne maradj képviselő!”

Vajon miért?

Sokat gondolkoztam azon, hogy elmondjam-e, miért gondolom azt, hogy nem az inkriminált szavazás volt a leváltásom és kizárásom valódi oka.

Az utóbbi időben természetesen az is kiderült, hogy amit a Jobbik az alpolgármester-választással kapcsolatban állított az fikció, annak semmi valóságalapja nincs. A lufi kipukkadt. Nem beszélve arról, hogy a napokban látott napvilágot az a cikk (senki nemcáfolta), hogy a leváltásomat kezdeményező Vona Gábor, és a Parlamentben a „témavezető” Z.Kárpát Dániel is nagyban tőzsdézik. Akkor most utáljuk a bankokat, vagy ez csak PR fogás?

filo_andras.jpegÉs akkor rátérnék a lényegre. (Hihetetlennek fog tűnni, de igaz.)

Gondolom, sokan tudják, hogy a városban ún. funkcióbővítő beruházás keretében egy ÉP-KAR Zrt. nevű cég végzi a Fő tér és környéke, Dumtsa Jenő utca és környéke kövezési munkáit. (Ez a cég végezte a SZEI beruházást, a volt Földhivatal épületét is ők újítják fel…)

Szakemberként, és városlakóként sem tetszett az, ahogy ez a munka folyt (Nem voltam vele egyedül). Éppen ezért 2011 októberében készítettem egy előterjesztést arról, hogy igazságügyi szakértővel vizsgáltassuk meg a burkolat minőségét.

A következő kérdésekre vártam a választ a szakértőtől:

- A munka a műszaki leírásban, és a költségvetésben elfogadott anyagokkal készült-e?

- Külön kérjük megvizsgálni a tervezett síktól való eltéréseket, a burkolatok lejtését, és azok egyenestől való eltérését, valamint a fugázás szakszerűségét (mélysége, maximális és minimális fugatávolság, fuga anyaga és esetleges utókezelésből adódó hiányosságok).

A szerződésben vállalt, ha a szerződésben erre utalás nincs, akkor a szokásos jó minőségű (I. osztályú) munka készült-e el? A munka osztályba sorolása a műszaki leírásnak megfelelő tagozódásban.

A testület elfogadva a javaslatomat, megbízott egy igazságügyi szakértőt, aki 2011 decemberében írta le szakvéleményét, amelyben mind az alkalmazott anyagok vonatkozásában, mind a kivitelezés minőségében elmarasztaló volt.

„A térkövek minősége alapján gyakorlatilag megállapíthatatlan, hogy hol használt Vállalkozó bontott anyagot, és mely területen készült új anyagból a burkolat.”

„A beépített kövek nagy számban csorbák, töröttek.”

„A fúgák anyaga nem egységes.”

„A térkövek elhelyezése szakszep_kar.pngerűtlen.”

„A lerakott burkolókövek közötti távolság (fuga szélesség) nem egyenletes, jelentősen

meghaladja a tervben is hivatkozott Útügyi Műszaki Előírásokban megengedett maximális szélességet.” – írta az igazságügyi szakértő.

A szakvéleményre hivatkozva 2012. január 13-án interpellációt nyújtottam be a polgármesternek címezve. Az interpellációt csak január 19-én tárgyalta volna a képviselő-testület, de már az interpelláció benyújtását követő napon kaptam egy telefonhívást Szegedről(!), hogy gond van vele.
Vajon hogy került Szegedre az interpellációm? A hívó fél a Szegedi Közgyűlés Jobbikos tagja Dr. Keresztúri Farkas Csaba volt.
Arra kért,
vonjam vissza az interpellációmat.
Nemet mondtam, de ő mindenképpen személyesen akart velem beszélni, és a testületi ülés előtt feljött hozzám Szegedről Csongrád megye Jobbikos elnökével, Tóth Péterrel együtt.

Megismételte a kérését, kiegészítve azzal, hogy az ÉP-KAR támogatta a Jobbik kampányát, és az interpellációm nagy károkat okozhat a következő versenytárgyalások során.

Miután ismét elutasítottam, úgy gondoltam, ezzel vége az ügynek. Természetesen az interpelláció elhangzott, a feltett kérdéseimre az átadáskor kapunk választ. (Még nem történt meg.)

Forrai Richárd Vona Gábor tanácsadója
Forrai Richard
Vona Gábor személyes tanácsadója
kereszturi farkas csaba
Keresztúri Farkas Csaba
(Ő volt az, aki egy fiatal lányt zaklatott egy szórakozóhelyen a női WC-ben.)

Az ügy azonban nem ért véget. Dr. Keresztúri Farkas Csaba felhívta Vona Gábort, a Jobbik Országos Elnökét.
Vona Gábor a feladatot a személyes főtanácsadójának Forrai Richárdnak adta ki.
Forrai Richárd is többször hívott telefonon, és végül február 22-én 10 órakor 10 tanú előtt találkoztunk a Fő tér egyik vendéglátó helyiségében.
Elmondtam, sőt megmutattam neki, hogy ez a munka nem I. osztályú, ezért véleményem szerint nem vehető át.
A teljes beszélgetést nem kívánom ismertetni, de a végeredmény az lett, hogy másnap, február 23-án közölték velem, hogy Vona Gábor elnök kezdeményezésére visszahívtak a képviselőségből, és leváltottak, mint helyi elnököt, és kezdeményezték a kizárásomat a Jobbikból.

Úgy gondolom, nem kell kommentálnom, miért nem szeretnék a továbbiakban a Jobbikban politizálni. Azt hozzá kell tennem, nem a tagság miatt. 21 évig voltam kisgazda, éppen Vona Gábor személyes hívására szerveztem meg Szentendrén a Jobbikot 2009-ben. A 3 éves tevékenységemet nem nekem kell értékelnem, de én tisztán állok az Úr előtt, a lelkiismeretem teljesen tiszta.

Itt a Városban van egy stabil konzervatív közösség, annak a munkájában szeretnék ezek után tevékenykedni. Az országos politika a továbbiakban nélkülem zajlik.

dr. Filó András

Forrás: világháló