minden jot magyarokA magyar zöldség-gyümölcs ágazat exportjának a 30 százalékát 2020-ig Oroszországba szeretnék kivinni a magyar termelők; ezért rendkívüli mértékben negatív hatású az orosz embargó a zöldség-gyümölcs ágazat piacépítésére és fejlesztésére – mondta a Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet (FruitVeB) elnöke az MTI-nek

Mártonffy Béla szerint igaz ugyan, hogy most a magyar zöldség-gyümölcs kivitel mindössze 5 százaléka irányul Oroszországba, de az ágazat fejlesztési stratégiája 2020-ig az orosz piacon történő eladások növelésén alapul. Erre az adott alapot, hogy az utóbbi időben – a rendszerváltást követő leépülés után – ismét megnövekedett az érdeklő főként a magyar friss zöldség és gyümölcs iránt. Emlékeztetett: Magyarország az évi átlagosan 2,5 millió tonnás zöldség-gyümölcs termésének most mintegy felét exportálja.


Ezt a mennyiséget további 1 millió tonnával szeretnék növelni a termelők, aminek 50-70 százalékát kívánják értékesíteni külföldön – frissen és feldolgozva – elsősorban Oroszországban. A rendszerváltás előtt Németországgal együtt Oroszország volt a magyar zöldség-gyümölcs legfontosabb piaca. Ez mára változott: Németország maradt a legfontosabb piaci szegmens – az export 25 százalékával -, de a környező országokba együttesen több magyar terméket adnak el – az export több, mint 40 százalékát -, mint Németországban. Jelentős gondként említette, hogy az orosz embargó miatt 1,5 millió tonna alma marad az unió piacán. Így most nyomott árakkal kell számolni az unióban ebben a piaci szegmensben is.orosz_magyar.jpg

A magyar termelőknek mindez nagy nehézségeket okoz, mert Magyarországon is jó volt idén az almatermés, mintegy 800 ezer tonna körüli. A helyzet megoldására most készülnek a kormányzati intézkedések. Ezért is fontos, hogy Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter hétfőn Moszkvában tárgyalt a magyar agrárpiaci pozíciók megtartásáról Oroszországban. A FruitVeB elnöke megjegyezte: a friss és a fagyasztott termékekre szól az orosz beviteli tilalom, a feldolgozott termékek számára szabad az út. Ezért fontos, hogy növekedjen a feldolgozott termékek aránya a magyar kínálatban. Ezt kívánja a potenciális kínai és arab piac is, ahol szintén érdeklődnek a magyar zöldség és gyümölcs iránt.
(figyelő)

Feltételes módban beszélni az orosz viszontszankciók ORSZÁGUNKRA gyakorolt hatásáról – több mint önbecsapás!
EZ FÉLREVEZETÉS!

Azt a látszatot igyekezni kelteni, hogy EDDIG MINDEN RENDBEN VOLT…! – de ezután…!

A rendszerváltáskor a “magyar” (pontosabban MAGYARKODÓ) politikai elit úgy döntött, hogy önként és dalolva, ingyen és bérmentve – kivonulunk az orosz piacokról! Az EU – javára!

Azóta erőlködik a “magyar” gazzdassági elit, hogy vissza tudjon csöpögni a feladott keleti piacokra.
(Nagyon csekély eredménnyel persze!)

Az uniós csapdahelyzetből viszont esély sincs kikászálódni! “Természetes barátaink és szövetségeseink” aklába szorulva, ha NEKIK sikereik vannak, VELÜK örülünk!
Kudarcainkon MAGUNKARA MARADVA zokogunk!
Márpedig most minden eddiginél nagyobb kudarcok várnak ORSZÁGUNKRA!

Tévedés bárki részéről is azt gondolni, hogy ezt a macinak köszönhetjük!

MAGUNKNAK KÖSZÖNHETJÜK!

Mint történelmünk során már oly sokszor bebizonyitottuk: mi képesek vagyunk hülyeséget – hülyeségre halmozni!

Ezt tettük a rendszerváltáskor is!

Hát, Isten lehet hogy velünk, de sajnos az EU-NATO latorszövetség is!

Piac inkább kellene!
De az elköszönt! UDVARIASAN!